Düşme Durdurma Sistemleri

Online Katalog

İletişim Bilgileri

  • sehit ayhan babadağ caddesi no:12/B Akdere/mamak/Ankara ŞEHİT AYHAN BABADAĞ CADDESİ NO : 12/B AKDERE / MAMAK / ANKARA
  • 05542004443+905542004443
    +905542004443

Düşme Durdurma Sistemleri

1) Kule Vinç Uyumlu Ayarlanabilir Kaset Sistem

Firmamızdan istemiş olduğunuz güvenlik ağı konsolu nitelikleri aşağıdaki gibidir.

Güvenlik ağı detay bilgisi; teklif etimiz güvenlik ağı konsulu demonte olup 10 parçadan oluşmaktadır.

Bunlara ek olarak ; 10x10 göz aralıklı yüksek mukavemetli tse ve iso belgeli polyester ip, 6mm kalınlıklı üzerinde küçük cisimler için gölgelik vardır. Konsul ayakları açılıp kapanabilir. Boyu 3 metre ile 4 metre arası büyümektedir. Hareketli olması ağı etkilemez ağ dış cepede 6 metre 4 metre olarak kalır. Ayakların hareketli olması kullanılacak yerin ölçülerine göre kullanma kolaylığı sağlamaktadır. Yükseklik ayarı taban ile tavan kotlarının değişiminde kullanılmaktadır. Ağımız internet sitemizde izleyebileceğiniz gibi 100 ve 140 kilo ile test edilmiştir.

2) Kule Vinç Uyumlu Sabit Kaset Sistemi

Teklif ettiğimiz güvenlik ağı konsulu demonte olup 6 parçadan oluşmaktadır. 10x10 göz aralıklı yüksek mukavemetli tse ve iso belgeli polyester ip vardır. 6 mm kalınlıklı üzerinde küçük cisimler için gölgelik vardır. Üzerinde küçük cisimler için gölgelik vardır. Konsul ayakları açılıp kapanabilir.

Boyu 3 metre olarak sabittir. Hareketli olması ağı etkilemez ağ dış cepede 6 met 4 met olarak kalır. Ayakların hareketli olması kullanılacak yerin ölçülerine göre kullanma kolaylığı sağlamaktadır.

3) Borulu Sistem

Bu sistemimiz özel imalatlı menteşeler ve borular ile bina içine ankrajlanır. Güvenik ağı borunun uç noktasında yüksek mukavemetli polyester ip veya çelik halat geçirilerek bağlanır. Ağın diğer ucu yere kuşgözü ve sapan ile ankraj edilerek ağ bağlanır.

Düşüş Durdurucu Sistemler

Düşme durdurma sistemlerinde genellikle inşaat güvenlik filesi olarak kule vinç uyumlu düşme durdurma sistemleri kullanılmaktadır. İnşaatlarda ölümlü yada yaralanmalı kazaları önlemek için TSE ve ISO belgeleri ile standartlara uygun yüksek dayanıklı inşaat fileleri hareketli ayakları sayesinde kolaylıkla her zemine uyum sağlayabilmektedir.

Geri Sarımlı (Sarmalı) Düşme Durdurma Sistemleri

Bu sistemler inşaat güvenlik ağlarından farklı olarak çalışmaktadır. İşçilerin yüksekte yapmış oldukları çalışmalarda kullanılmaktadır. Kendiliğinden kitlenebilme özelliğine sahip, otomatik gerdirmeli ve karabina ile halatın geri sarılmasına olanak sağlayan düşme önleyici ekipmanlardır. Bu ekipmanlar paraşüt tipi emniyet kemerleri ile kullanılarak ölümlü veya yaralanmalı iş kazalarını en aza indirir ve çalışma alanlarına erişimi kolaylaştırır. Geri sarımlı otomatik kilit özelliğine sahip düşme engelleyici ekipmanlar, arabalardaki emniyet kemerleri ile aynı mantıkta çalışmaktadırlar. Anlık denge kaybında sistem otomatik olarak kitlenerek iş kazasını engeller.

Düşme Durdurma Sistemi Uygulama Alanları

  1. Kazaların olma olasılığının yoğunlukta olduğu, yüksek inşaatlarda veya şantiyelerde personellerin iş güvenliğini sağlamak amacı ile inşaat güvenlik fileleri kullanılır.
  2. Yüksek binaların çalışma katlarında ölümlü kazaları önlemek amacı ile güvenlik ağları kullanılarak iş kazalarının önüne geçilir.
  3. Kısacası düşme durdurma sistemlerinin çalışma alanları personelin can güvenliğini sağlamak amacı ile yüksek katlarda kule vinç uyumlu kaset sistemsabit ayaklı kaset sistem yada borulu sistem kullanılması gerekir.

 

Düşme Durdurma Sistemi Fiyatları

Düşme durdurma sistemleri fiyatları yada geri sarımlı düşüş tutucu fiyatları üretimde kullanılan malzemelere değişiklik göstermektedir. Söz konusu iş güvenliği olduğu için tercih edilmesi gereken inşaat ağları veya geri sarımlı düşme durdurma sistemleri yüksek kalitede malzemelerden üretilmiş TSE ve ISO belgeleri ile standartlara uygun yüksek dayanıklılık testleri yapılmış ürünler tercih edilmelidir. Yeniçağ olarak uygun fiyat avantajları ile müşterilerimize maksimum memnuniyet garantisi sunmaktayız. Sizlerde bu hizmetimizden uygun fiyatlarla yararlanmak isterseniz Fiyat Teklifi alabilir yada telefon numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.